Czysty dywan - nieosiągalne?

oznacza porządek, ład, ozdobę. W zakresie poznawczo-opisowym kosmetologia opiera się na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii oraz estetyki

Czysty dywan - nieosiągalne? pranie kanap wrocław

Definicja kosmetologii

Nazwa dyscypliny wywodzi się od greckich słów kosmetes ? sługa toaletowy i kosmetikos ? upiększający, a według innych badaczy od greckiego słowa kosmos, które oznacza porządek, ład, ozdobę. W zakresie poznawczo-opisowym kosmetologia opiera się na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii oraz estetyki i filozofii. W zakresie interwencyjnym kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, a poprawę atrakcyjności fizycznej ciała człowieka osiąga metodami nieinwazyjnymi ? kosmetykami, zabiegami pielęgnacyjnymi, interwencjami dietetycznymi, rehabilitacją.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia


Polerowanie żaluzji

Żaluzje okienne czyszczone są zwykle podczas mycia okien, jednak w okresie zimowym żaluzje wewnętrzne mogą być czyszczone niezależnie od pogody panującej na dworze. Dzięki wyczyszczeniu żaluzji i przetarciu szyby wewnętrznej w domowym pomieszczeniu może od razu zrobić się nieco jaśniej i przyjemniej. Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że zwłaszcza w tych domach, w których używa się centralnego ogrzewania węglowego, na żaluzjach może osadzać się kurz i pył. Dlatego podczas mycia żaluzji na pierwszym miejscu trzeba będzie je wyczyścić, a następnie wypolerować. W tym celu będzie można wykorzystywać różne środki do czyszczenia żaluzji dostępne w sklepach. Należą do nich na przykład popularne środki do ścierania kurzy.


Prysznic - definicja

Prysznic lub natrysk ? urządzenie służące do kąpieli, polegającej na polewaniu się wodą wypływającą z instalacji wodociągowej przez specjalne sitko, mające na celu rozbicie strumienia wody na drobne kropelki. Jednocześnie mianem tym określa się wydzieloną część pomieszczenia kąpielowego, zaopatrzoną w brodzik z odpływem, służącą do kąpieli natryskowej.

Nazwa pochodzi od nazwiska Vincenta Priessnitza, twórcy wodolecznictwa.

Użycie konstrukcji przypominających dzisiejszy prysznic sięga czasów starożytnej Grecji, co zostało uwiecznione na wazach i muralach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prysznic