Dywan - problematyczny w czyszczeniu

ym pomieszczeniu. Sprzątanie pokoju gościnnego polega na ścieraniu kurzy i odkurzaniu podłogi oraz jej czyszczeniu. W ścieraniu kurzy i czyszczeniu podłogi pomagają ogólnodostępne środki czyszczące i zapachowe, natomiast użycie od

Dywan - problematyczny w czyszczeniu pranie tapicerki wrocław

Czyszczenie podłogi w pokoju gościnnym

Pokój gościnny jest jednym z najważniejszych domowych pomieszczeń, dlatego gospodynie bardzo dbają o zachowanie czystości i porządku w tym pomieszczeniu. Sprzątanie pokoju gościnnego polega na ścieraniu kurzy i odkurzaniu podłogi oraz jej czyszczeniu. W ścieraniu kurzy i czyszczeniu podłogi pomagają ogólnodostępne środki czyszczące i zapachowe, natomiast użycie odkurzacza sprawia, że można dotrzeć do wszystkich zakamarków pokoju. Wszystkie czynności sprzątające wykonywane są kilka razy w miesiącu, najczęściej pod koniec tygodnia, a dokładniejsze porządki robione są przed wizytą członków rodziny i znajomych. Dzięki temu będą oni czuli się bardzo komfortowo, a jednocześnie stan domu, który odwiedzają zrobi na nich duże wrażenie.


Czy opłaca się sprzątać samemu?

Jeśli mowa o posprzątaniu własnego pokoju o powierzchni kilku metrów kwadratowych to oczywiście nie ma o czym mówić - warto sprzątnąć samemu. Nie zajmie to wiele czasu.

Co jeśli do posprzątania jest większa powierzchnia? Co jeśli musimy posprzątać cały dom o powierzchni ponad stu metrów? Wtedy na takie sprzątanie trzeba przeznaczyć wiele godzin. W tym miejscu należy zadać sobie jedno podstawowe pytanie - ile warta jest godzina mojej pracy?

Jeśli w ciągu godziny konstruktywnej pracy zawodowej zarabiasz znacznie więcej niż wynosi godzinowa stawka firm lub osób zajmujących się sprzątaniem to nie warto tracić swojego cennego czasu. No chyba, że ktoś bardzo lubi sprzątać jest to forma relaksu w wolnym czasie. Wtedy to spoko, ma sens.

W sytuacji kiedy zarabiamy mniejszą stawkę godzinową niż kosztuje sprzątanie - warto sprzątać samemu. Po prostu to się opłaca.


O japońskich ubikacjach

Ubikacje w Japonii: istnieją dwa rodzaje ubikacji powszechnie spotykanych w Japonii. Pierwszy i zarazem najstarszy to prosta ubikacja kucana, która nadal jest powszechna wśród ubikacji publicznych. Po II wojnie światowej upowszechnił się drugi rodzaj: współczesne muszle klozetowe (ubikacje w stylu zachodnim) i pisuary. Obecnie szczytem techniki dla ubikacji w stylu zachodnim jest połączenie muszli klozetowej z bidetem. Według danych z 2004 roku są one zainstalowane w ponad połowie japońskich gospodarstw domowych345. W Japonii ten typ ubikacji jest popularnie nazywany washletem (jap. ??????? woshuretto?), po marce Toto Ltd., i posiada zaawansowane wyposażenie, które jest rzadko spotykane poza Azją. W zależności od konkretnego modelu washlet taki może być zaprojektowany do: automatycznego podnoszenia i opuszczania deski sedesowej; mycia odbytu lub sromu; suszenia ciepłym powietrzem; samoczynnego spłukiwania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii