Elegancja, styl i ponadczasowość - zalety sztukaterii

latego, że tego rodzaju należą do bardzo nowoczesnych sklepów, które są prowadzone w dobrze znanych i znakomicie wyposażonych miejscach. Zapoznawać się z ofertą sklepów z domową sztukaterią można na miejscu oraz wchodząc na strony

Elegancja, styl i ponadczasowość - zalety sztukaterii

Zapoznawanie się z ofertą sklepów z domową sztukaterią

Wynajdywanie coraz to nowych sklepów z domową sztukaterią wydaje się być stosunkowo prostym zadaniem. Dzieje się tak dlatego, że tego rodzaju należą do bardzo nowoczesnych sklepów, które są prowadzone w dobrze znanych i znakomicie wyposażonych miejscach. Zapoznawać się z ofertą sklepów z domową sztukaterią można na miejscu oraz wchodząc na strony internetowe tego rodzaju sklepów. Ogromna ilość takich stron internetowych prowadzonych jest na naprawdę najwyższym poziomie. To dodaje atrakcyjności samym sklepom z domową sztukaterią. Poza tym w wielu miejscach można spotkać się z reklamami sklepów z domową sztukaterią, a w samych sklepach liczyć na otrzymanie różnego rodzaju promocji. Są one dostępne zwłaszcza dla stałych klientów.


Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni

Boniowanie ? dekoracyjne opracowanie krawędzi oraz lica ciosu kamieni podkreślające ich układ.

Rozróżnia się następujące typy boniowania, w zależności od:

Technika boniowania była znana i stosowana w okresie starożytnego Rzymu. W średniowieczu stosowana była sporadycznie we francuskiej architekturze obronnej XII wieku. W okresie renesansu nastąpił jej rozwój. W tynku naśladowano wygląd muru z kamienia, przez wykonywanie profilowania naśladującego układ kamieni w murze, przy pomocy boni. Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni lub rowek w tynku nadający elewacji monumentalny charakter. Boniowane mogły być całe elewacje albo tylko cokoły, naroża ścian, pilastry, obramowania otworów, filary itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boniowanie


Akroterion - cytat z Wikipedii

Akroterion, akroterium (naszczytnik) ? terakotowa, marmurowa lub brązowa dekoracja, która wieńczyła szczyt i boczne narożniki (frontonu) w klasycznych budowlach greckich i rzymskich. Mógł mieć formę stylizowanej palmety, woluty, liści akantu, trójnogów, figury lub grup figur.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Akroterion