Jak doczyścić dywan?

ływ wody. Po napełnieniu całego zbiornika spustowego zawór zostaje zamknięty automatycznie przy pomocy pływaka. Na rysunku przedstawiono azjatycki typ systemu spłukującego, który jest podobny do europejskiego. Istnieją również

Jak doczyścić dywan? pranie dywanów wrocław

O spłuczce w toalecie

Spłuczka toaletowa ? mechanizm spustowy wody złożony z jednego zaworu (zazwyczaj start/stop) uruchamianego za pomocą przycisku lub dźwigni otwierającej przepływ wody. Po napełnieniu całego zbiornika spustowego zawór zostaje zamknięty automatycznie przy pomocy pływaka. Na rysunku przedstawiono azjatycki typ systemu spłukującego, który jest podobny do europejskiego.

Istnieją również spłuczki toaletowe tzw. ciśnieniowe, budową przypominające zawór, otwierany przez naciśnięcie dźwigni a zamykany poprzez sprężynę. Nazywane są one automatami spłukującymi.

Standardowe spłuczki klozetowe w Polsce mają nieco odmienną budowę od tu przedstawionego. Zasada ich działania jest jednak taka sama.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sp%C5%82uczka_toaletowa


Dywany perskie

Ojczyzna dywanów- Persja, stąd też wzięła się nazwa określonego typu dywanów- dywany perskie. Od stuleci są cenione za bardzo wysoką jakość wykonania, są ręcznie tkane i mogą przybierać różne kształty i rozmiary. Popularne są wzory geometryczne, kwiaty (najczęściej róża, czyli symbol życia), zwierzęta i podobizny władców.

Dlatego ceny takich dywanów są znacznie wyższe niż dywanów tkanych maszyno. Rękodzieło zawsze było w cenie, a w przypadku dywanów to nie ma lepszych niż właśnie te ręcznie tkane. A im starszy dywan tym więcej będzie warty.


Olejki w kosmetykach - krótka definicja

Olejki eteryczne są od tysięcy lat stosowane jako specyfiki medycyny naturalnej, kosmetyki i dermatologii. Stosuje się je szeroko w aromaterapii, jednak nie są traktowane jak typowe leki przez lekarzy i farmaceutów. Wiąże się to z faktem, że są niezwykle skomplikowanymi mieszaninami do kilkuset różnorodnych związków chemicznych o nie zawsze całkowicie znanej i często zmiennej zawartości. To sprawia, że jednoznaczne potwierdzenie rzeczywistej biologicznej aktywności poszczególnych olejków naturalnych lub ich mieszanin jest trudne. W wielu wypadkach zostało potwierdzone (zobacz np. maść tygrysia).

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_eteryczny