Jak sprzątać?

gotowujących się do ważnych zawodów. Dlatego w halach sportowych przebywa dziennie wiele osób, które poddają się różnym ćwiczeniom lub oglądają zmagania innych. Mogą one powodować zaśmiecanie takich hal, dlatego osoby zatrudnione

Jak sprzątać?

Zmywanie podłóg w halach sportowych

W halach sportowych mogą być organizowane zarówno zajęcia dla dzieci, które chcą zostać w przyszłości sportowcami, jak i dla osób przygotowujących się do ważnych zawodów. Dlatego w halach sportowych przebywa dziennie wiele osób, które poddają się różnym ćwiczeniom lub oglądają zmagania innych. Mogą one powodować zaśmiecanie takich hal, dlatego osoby zatrudnione w ekipach sprzątających zajmują się najpierw wyrzucaniem śmieci, a następnie ścieraniem kurzy i zmywaniem podłóg. Wykorzystują do tego silne środki dostępne w sklepach ogólnych i bardziej sportowych. Dzięki temu wszystkie osoby przebywające w takich halach mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Po większych zawodach sportowych przeprowadzane są także generalne porządki hal sportowych.


O znaczeniu przestrzeni publicznej

Chcemy, żeby nasze otoczenie było czyste i ładne. Jednak trzeba włożyć naprawdę dużo wysiłku, żeby tak było. Na szczęście w polskich miastach z każdym rokiem poprawia się wygląd przestrzeni publicznych. Skwery i parki są bardziej zadbane, trawniki przystrzyżone, a parkingi chodniki zimą odśnieżane. To w jakim miejscu żyjemy ma ogromny wpływ na nas. Zadbane tereny zielone zachęcają do aktywności fizycznej i spacerów, a to poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale również zdrowie.


Miotła i magia

W średniowieczu miotły powszechnie uważano za narzędzia umożliwiające wiedźmom latanie, zwykle w celu potajemnego docierania na sabaty. Według podań lot na miotle wymagał natarcia ciała odpowiednim specyfikiem. Jako taki najczęściej podawano maść sporządzoną z belladonny lub tłuszcz wytoczony z ciała niemowlęcia. Miotły miały pełnić także inne magiczne funkcje. Według legend wiedźmy wykorzystywały różdżki w kształcie trzonków mioteł, dzięki czemu mogły uniknąć podejrzeń. Inny przykład to zastosowanie miotły jako miejsca tymczasowego uwięzienia duszy innego człowieka.

Również współcześnie miotły pełnią funkcję narzędzi rytualnych w wielu kultach neopogańskich. Najczęściej symbolizują one sferę powietrza. Wykorzystuje się je między innymi do oczyszczania rytualnych kręgów z negatywnej energii. Kapłan lub kapłanka porusza się okrężnie zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, usuwając z kręgu niewielką warstwę ziemi. Często funkcję ?oczyszczającą? zamiast miotły pełni kadzidło.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a