Kilka faktów o myjniach samoobsługowych

ieszczać się z miejsca na miejsce. Duże znaczenie dla wielu z nas ma nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd samochodu. Podstawową kwestią jest oczywiście jego czystość. Oczywiście, dzisiaj nie powinno się mieć w zasadzie jak

Kilka faktów o myjniach samoobsługowych

Czystość auta a korzystanie z usług myjni

Popularność samochodów jest całkowicie zrozumiała. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że pozwalają nam swobodnie przemieszczać się z miejsca na miejsce. Duże znaczenie dla wielu z nas ma nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd samochodu. Podstawową kwestią jest oczywiście jego czystość. Oczywiście, dzisiaj nie powinno się mieć w zasadzie jakichkolwiek problemów z utrzymaniem pojazdu w czystości, ponieważ można zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalnych myjni samochodowych, zarówno bezdotykowych, jak i dotykowych, w zależności od własnych oczekiwań. Takie myjnie są niezwykle popularne, ponieważ pozwalają na szybkie wyczyszczenie karoserii. Dodatkowo, wiele myjni oferuje też sprzątanie wnętrza auta.


Czym jest myjnia dotykowa?

Czyszczenie samochodu jest dzisiaj o wiele łatwiejsze, ponieważ mamy do dyspozycji szereg specjalistycznych myjni. Dzieli się je zazwyczaj na bezdotykowe i dotykowe. Na czym polega działalność myjni bezdotykowych? W jaki sposób myte są w nich samochodu? W takim przypadku, jak już można się domyślić dzięki nazwie, klient musi obsługiwać specjalne urządzenie, za pomocą którego samochód jest opłukiwany, a następnie myty płynem, który pozwala usunąć kłopotliwe plamy. Ponadto, duże znaczenie ma też fakt, że woda leci pod dużym ciśnieniem, co ułatwia pozbycie się zabrudzeń. Warto mieć też ze sobą kilka drobnych monet, ponieważ zazwyczaj to właśnie w ten sposób płaci się za usługę mycia.


Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia

Sucha para (para przegrzana), to taka, która ma temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy danym ciśnieniu. Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo.

Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicznym i paliwowym do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów. Początki użytkowych urządzeń parowych to rok 1934 i projekt firmy Jenny. Na przestrzeni lat technologia ta stawała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. W Europie pozostaje niedoceniona, na co wpływ ma marketing firm chemicznych budujący przekonanie, że do zachowania czystości potrzebne są środki czyszczącepotrzebny przypis.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą