Pozycjonowanie i AdWords

bów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne,...z założenia są takie by nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągni

Dodane: 21-11-2014 09:58
Pozycjonowanie i AdWords Pozycjonowanie Tychy
Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Liczne metody pozycjonowania

Optymalizować pod wyszukiwanie można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne,...z założenia są takie by nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, brak ryzyka usunięcia strony z wyszukiwania. Jest też 'czarne' pozycjonowaie jest to totalne przeciwieństwo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na usunięciu strony w wyszukiwarce. Niestety dużo firm używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Dobre słowa kluczowe = dobre efekty

Dobór słów do pozycjonowania to ważna sprawa, ponieważ od tego zależy czy nasza witryna na dane słowa pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego pozycjonera sprawa doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, bo mogą one nie zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz wiele firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

SEO jest to proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. W założeniach jest to bardzo łatwe, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu należy mieć na uwadze bardzo dużo zmiennych takich jak obszar na który dana witryna ma swoją działalność, ilość fraz i wiele innych istotnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, więc na konkretne efekty trzeba czasami być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Mamy dużo metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.